Poniżej znajdziesz informacje o ciekawych projektach, w które jestem zaangażowana:

App Search Engine

Wraz z LingCosms pracuję nad narzędziami do analizy wymowy, które wspierają nauczycieli w dostarczaniu zrozumiałego feedbacku (= informacji zwrotnej) dla studentów. Sprawdź nasz App Search Engine dla nauczycieli angielskiego (i nie tylko), czyli wyszukiwarkę aplikacji do nauki wymowy:

Kliknij mnie, aby przejść na stronę App Search Engine.

Grupa „Uczymy Wymowy”

Nauczycieli języka angielskiego zachęcam do dołączenia do naszej grupy Uczymy Wymowy na Facebooku, na której publikujemy informacje na temat wydarzeń, webinarów, konferencji oraz książek, materiałów i aplikacji przydatnych w nauczaniu wymowy. Grupę prowadzę od 6 lat. Jest nas już ponad 400 osób i cały czas się rozwijamy! Więcej szczegółów:

Kliknij mnie, aby przejść na stronę Uczymy Wymowy.

IATEFL PronSIG

Od wielu lat aktywnie wspieram komitet IATEFL PronSIG (Pronunciation Special Interest Group) jako Webmaster, Twórca kontentu oraz Organizator konferencji, a w przeszłości prowadziłam również webinary i zajmowałam się PronSIGowymi mediami społecznościowymi.

PronSIG to wspaniała grupa złożona z samych wolontariuszy, która od ponad 20 lat wspiera nauczycieli języka angielskiego w aspektach praktycznych i teoretycznych nauczania wymowy. Organizujemy konferencje, warsztaty, webinary i klub czytelnika Book Club, a także współredagujemy czasopismo naukowe Speak Out!. W ramach PronSIG dajemy nauczycielom możliwość wymiany pomysłów w zakresie metodyki nauczania oraz prezentujemy materiały i strategie przydatne w pracy ze studentami i uczniami języka angielskiego. Naszym celem jest promowanie nauczania wymowy w sposób, który uwzględnia różnorodność akcentów, aby zapewnić osobom uczącym się poczucie przynależności i akceptacji, niezależnie od ich pochodzenia czy stylu wymowy, bez wywierania presji na konkretny standard wymowy. Celem jest stworzenie środowiska, które oparte jest o zrozumienie (intelligibility), tolerancję (inclusiveness) i szacunek dla różnorodności językowej (diversity of accents).

Aby dołączyć do PronSIG, trzeba stać się członkiem IATEFL (International Association of Teachers of English as a Foreign Language) i wybrać PronSIG jako tzw. SIG (Special Interest Group). Więcej informacji na ten temat tutaj.

Kliknij mnie, aby wejść na stronę IATEFL PronSIG.

Blog

Zachęcam również do zapoznania się z moimi publikacjami o materiałach, narzędziach i strategiach uczenia się i nauczania wymowy angielskiej w zakładce Blog oraz do uczestniczenia w moich warsztatach, webinarach i wykładach – w zakładce Webinary.

Jeśli podoba Ci się to, co robię i chcesz mnie wesprzeć, możesz to zrobić przez PayPal